GEW4FTR43

رست اسپرسو چیست؟ هر آنچه باید ردباره رست مخصوص اسپرسو بدانید

تهیه قهوه به سبک اسپرسو ترکیبی از علم و هم هنر است! شما از دانش و تجربه خود برای استخراج طعم‌ها از ذرات قهوه و از هنرتان برای ایجاد ترکیبات جدید و منحصر به فرد استفاده می‌کنید. یکی از سوالات رایج که توسط بسیاری از مبتدیان و حتی باریستا‌ها مطرح می‌شود، انتخاب رست مناسب برای این نوشیدنی است، زیرا برشته کردن دانه‌های قهوه در سطوح مختلف می‌تواند طعم، عطر و اسیدیته اسپرسو را تغییر دهد. در این مقاله به بررسی رست اسپرسو و چگونگی تاثیر آن بر عصاره گیری قهوه می‌پردازیم.

رست اسپرسو چیست؟

در مورد دانه‌های قهوه که برای تهیه اسپرسو استفاده می‌شود، باور اشتباهی در بین افراد وجود دارد.

اکثر آن‌ها تصور می‌کنند دانه‌ قهوه معمولی با دانه‌ اسپرسو متفاوت است، اما این دو در واقعیت یکی هستند.

در حقیقت “رست اسپرسو” به دانه‌های قهوه با رست تیره گفته می‌شود که به طور خاص برای استفاده در دستگاه‌های اسپرسوساز طراحی شده اند.

در واقع اسپرسو کلاسیک ترکیبی از دانه‌ها با نت‌های شکلات و کارامل است و حداقل به رنگ متوسط ​​تیره برشته می‌شود تا به شما کمک کند عصاره‌گیری موفقی داشته باشید.

از آنجایی که این دانه‌ها برای مدت طولانی تر و در دمای بالاتری نسبت به سایر درجه‌های رست، برشته می‌شوند طعمی غنی، قوی و خامه‌ای دارند.

البته باید گفت که اسپرسو کلاسیک با استفاده از این دانه‌ها تهیه می‌شود، اما بسیاری از افراد از درجه‌های متفاوتی از رست برای درست کردن این نوشیدنی استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال در شمال ایتالیا (که خواستگاه اسپرسو است) برای تهیه اسپرسو از دانه‌های قهوه با رست لایت استفاده می‌شود، در حالی که مردم جنوب ایتالیا ترکیبات رست تیره را برای درست کردن این نوشیدنی ترجیح می‌دهند.

نمونه دیگر دستگاه‌های اسپرسوساز فوق اتوماتیک است که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها با رست اسپرسو به خوبی کار می‌کنند.

همچنین اسپرسو مدرن که امروزه طرفداران زیادی در بین کافی لاور‌ها پیدا کرده از نظر سطوح رست انعطاف پذیرتر است.

با توجه به توضیحات بالا می‌توان گفت که چیزی به نام ‌”دانه قهوه اسپرسو” یا”رست اسپرسو” وجود ندارد و می‌توان آن را تنها یک اصطلاح بازاریابی دانست که به مشتریان کمک می‌کند قهوه مورد نظر خود را راحت‌تر و سریعتر انتخاب کنند.

اگر چه درج اصطلاح ” رست اسپرسو” کمک بزرگی برای رستری‌ها است تا محصولات خود را راحت‌تر به فروش برسانند، اما ممکن است به نفع ما به عنوان مشتری نباشد.

در واقع شما باید درجه‌های مختلف رست را آزمایش کنید و ذهنی باز داشته باشید تا در نهایت اسپرسو مناسب خود که طعم و بادی عالی و متناسب با ذائقه شما دارد را پیدا کنید.

بهترین رست اسپرسو برای افراد مبتدی چیست؟

تهیه یک فنجان اسپرسو عالی و بی نقص به زمان و تمرین نیاز دارد و از آنجایی که رستری‌ها از این مسئله آگاه هستند، برای کمک به مبتدیان ترکیبی از اسپرسو تولید می‌کنند تا کافی لاور‌های تازه‌ کار برای بهبود مهارت‌های خود فرصت کافی داشته باشند و در عین حال شات‌های مناسبی تهیه کنند.

بنابراین اگر شما اسپرسو به سبک ساده و کلاسیک را دوست دارید، “روست اسپرسو” همان چیزی است که به دنبال آن هستید!

البته این پاسخ برای کسانی که به یک راهنمای ساده و سریع نیاز دارند، ارائه شده و جامع و کامل نیست.

اما سوال اینجاست که چرا این رست برای تهیه اسپرسو بهترین است؟

در پاسخ باید گفت که رست‌های تیره‌تر محلول‌تر هستند، به همین دلیل استخراج طعم‌های قهوه از درون آن‌ها راحت‌تر صورت می‌گیرد. حتی اگر شما به تکنیک اسپرسو را به طور کامل مسلط نباشید.

تفاوت عمده بین رست‌های تیره و روست‌های روشن میزان حلالیت آن‌ها است که به نوبه خود بر استخراج طعم‌ها تأثیر می‌گذارد.

به عبارت دیگر، مواد جامد محلول بیشتری از رست تیره تر نسبت به رست روشن استخراج خواهد شد، به همین دلیل است که مردم می‌گویند رست تیره قهوه قوی تری می‌سازد.

این بدان معنا است که وقتی از متغیرهای دم‌آوری یکسانی استفاده می‌کنید (دوز، زمان استخراج، اندازه آسیاب، و غیره…)، قهوه دم شده با رست تیره تر همیشه طعم قوی تری خواهد داشت. (وقتی می‌گوییم قهوه با رست تیره قوی تر است، می‌توانید پاسخ دهید: “بله، قهوه برشته تیره محلول تر است”.)

نکته: توجه کنید که رست‌های بسیار تیره، مانند رست فرانسوی یا رست اسپانیایی، لزوما بهتر نیستند، زیرا طعم رست بسیار برجسته‌ای دارند.

رست اسپرسو در مقابل رست بلوند

همانطور که گفته شد، رست‌های تیره برای اسپرسو سازگار‌تر هستند.

تنها مشکل رست‌های دارک این است که تمامی آن‌ها طعم یکسانی دارند.

در حقیقت وقتی قهوه را خیلی تیره برشته می‌کنیم، کیفیت قهوه اهمیت چندانی ندارد، زیرا در اثر حرارت بالا، هر گونه نقص احتمالی دانه پوشانده می‌شود.

این موضوع یک مزیت برای کسانی است که روتین قهوه خود را بدون تغییر دوست دارند و طعم اسپرسو کلاسیک را می پسندند، اما اگر علاقه مند به تجربه‌های جدید هستید و قهوه اسپشیالیتی را دوست دارید رست بلوند یا دارچینی مناسب شما است.

دانه‌های اسپرسو بلوند در حال حاضر در بین دوستداران قهوه محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و دلیل خوبی هم دارد:

طعم‌ها و نت‌های ظریف‌تری را حفظ می‌کنند و تجربه عاشقان اسپرسو را افزایش می‌دهند، بنابراین اگر می‌خواهید نت‌های اصلی را بچشید، به رست‌های تیره کلاسیک بسنده نکنید.

با این حال، رست تیره می‌تواند طعم خاکستری و دودی داشته باشد که در دوز‌های کم ممکن است برای برخی افراد خوشایند باشد.

همه چیز سلیقه‌ای است!

رست اسپرسو

وقتی صحبت از انتخاب دانه‌های قهوه برای تهیه نوشیدنی‌های مختلف می‌شود، هیچ پاسخی برای همه وجود ندارد و تمامی اینها به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، بنابراین بهترین راه این است که شروع به امتحان دانه‌ها و درجه‌های مختلف رست کرده و مناسب‌ترین گزینه را از بین آن‌ها انتخاب کنید. (چه کسی می‌داند؟ حتی ممکن است یک ترکیب قهوه جدید را در این فرآیند کشف کنید!)

البته برای باریستا‌های مبتدی و افرادی که به تازگی شروع به نوشیدن قهوه کرده‌اند، این کار می‌تواند در ابتدا کمی چالش‌برانگیز باشد. با این حال، با تمرین فراوان، روند انتخاب ساده تر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.