سیگار‌ با طعم قهوه؛ ویپ قهوه چیست؟

9fe87f7

سیگار قهوه اختراعی نسبتا جدید است که توسط یک کمپانی مستقر در هنگ‌کنگ تولید می‌شود و صاحبان آن ادعا می‌کنند که «ساخت این ویپ جهان را به مکانی بهتر تبدیل می‌کند»، در ادامه به معرفی این محصول عجیب و غریب می‌پردازیم.

ویپ قهوه چیست؟

شرکت “Otolab” مستقر در هنگ‌کنگ یک سیگار الکترونیکی به نام “SnowPlus” تولید و به عنوان «قهوه‌ای که می‌توانید تنفس کنید» به بازار عرضه کرده‌ است.

صاحبان این کمپانی ادعا می‌کنند که محصول آن‌ها اولین ویپ ساخته شده از قهوه واقعی است و هیچ گونه نیکوتین و تنباکویی در تهیه آن بکار برده نشده.

گفته می‌شود این ویپ کافئین کافی برای تحریک موثر را داراست و دوست‌داران قهوه می‌توانند بدون صرف وقت درست کردن قهوه، کافئین مورد نیاز بدنشان را تامین کنند، اما به گفته برخی محققان غلظت کافئین موجود در این ویپ بسیار کمتر از یک نوشیدنی قهوه معمولی است و نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای نوشیدن قهوه باشد.

این ویپ در دو طعم کاپوچینو و آیس لاته و با قیمت حدود ۴۰ دلار به فروش می‌رسد. 

سیگار قهوه هنوز توسط سازمان غذا و دارو آمریکا تایید نشده و مطالعاتی درباره ایمنی استنشاق کافئین صورت نگرفته است، اما برخی از شواهد وجود دارد که نشان می‌دهد هر‌گونه دودی ممکن است ریه‌های افراد را تحریک کرده و مشکلات تنفسی به وجود بیاورد.

با وجود اینکه این محصول جدید “عطر و طعم قهوه” را در یک سیگار الکترونیکی قرار داده، اما حس نوشیدن یک فنجان قهوه تازه با هیچ تجربه‌ای در دنیا قابل مقایسه نیست و این ویپ به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین نوشیدن قهوه واقعی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی