آيا اسپرسو پر کافئین‌ترین نوشیدنی قهوه دنیا است؟ بررسی مقدار کافئین اسپرسو

b-sgr

قهوه یک نوشیدنی جادویی با طعم بی‌نظیر است که در تمامی نقاط جهان طرفداران بی‌شماری دارد، اما علاوه بر طعم فوق‌العاده، کافئین یکی از دلایل اصلی مصرف این نوشیدنی است. با این حال مقدار کافئین موجود در قهوه بسته به عوامل بی‌شماری ممکن است تغییر کند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند اسپرسو پر کافئين‌ترین نوشیدنی در بین انواع مختلف قهوه است. اما آيا این موضوع واقعی است؟ در این مقاله با کافی یار همراه باشید تا همه چیز را در مورد محتوای کافئین این نوشیدنی محبوب بدانید.

آيا کافئین اسپرسو بیشتر است؟

بر خلاف تصور اکثر افراد که اسپرسو را پرکافئین‌ترین نوشیدنی جهان می‌دانند، باید گفت که بسیاری از نوشیدنی‌های قهوه از جمله قهوه قطره‌ای معمولی کافئین بیشتری نسبت به اسپرسو دارند؛ یعنی شما با مصرف آن‌ها کافئین بیشتری در هر وعده دریافت خواهید کرد.

اما برای سنجش میزان کافئین دریافتی از هر نوشیدنی باید دو عامل مهم را در نظر بگیرید:

  • غلظت،
  • و مقدار مصرف.

طبق آزمایشات صورت گرفته، ۲ اونس قهوه معمولی دارای ۱۲ میلی گرم کافئین است در حالی که در هر۱ اونس اسپرسو ۶۳.۶ میلی گرم کافئین وجود دارد.

یک فنجان اسپرسو استاندارد که حاوی حدود ۲ اونس قهوه است، ۱۲۷ میلی گرم کافئین دارد.

در همین حال، لیوان‌های قهوه استانداردی که اکثر مردم در کابینت خود دارند و در آن قهوه معمولی می‌نوشند بین ۱۱ تا ۱۵ اونس گنجایش دارند و این بدان معناست که نوشیدنی قهوه معمولی احتمالاً بسیار بیشتر از اسپرسو در یک زمان مصرف می‌شود.

همچنین دوستداران قهوه سرد یا کلد برو (و قهوه نتیرو) در هر وعده حدود ۲۰۵ تا ۲۸۰ میلی‌گرم کافئین دریافت خواهند کرد. (باز هم بیشتر از یک اسپرسو.)

بنابراین، وقتی میزان کافئین نوشیدنی‌های مختلف قهوه را محاسبه می‌کنیم، کسانی که یک یا دو شات اسپرسو صبحگاهی را انتخاب می‌کنند به احتمال زیاد نسبت به نوشیدنی‌های معمولی قهوه کافئین کمتری دریافت خواهند کرد، هرچند به شکل بسیار غلیظ‌تر!

پس چرا با نوشیدن اسپرسو انرژی بیشتری می‌گیریم؟

توضیح ساده‌ای برای اینکه چرا اسپرسو ممکن است به شما انرژی بیشتری نسبت سایر نوشیدنی‌های قهوه بدهد وجود دارد و آن زمانی است که شما صرف نوشیدن آن می‌کنید!

در واقع دلیل این موضوع ممکن است با سرعت مصرف هر نوشیدنی مربوط باشد.

اکثر افراد تمایل دارند اسپرسو خود را خیلی سریع و در عرض چند ثانیه بنوشند. (مگر اینکه واقعاً یک ایتالیایی اصیل باشند و با آرامش یک شات اسپرسو بخورند!)

دوز غلیظ کافئینی که به سرعت نوشیده می‌شود، به همان سرعت نیز در بدن شما جذب می‌شود و با سرعتی بسیار سریعتر از زمانی که از یک لیوان قهوه جرعه جرعه لذت می‌برید، به سیستم عصبی مرکزی شما می‌رسد.

کافئین حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه پس از نوشیدن قهوه وارد جریان خون می‌شود و تأثیر آن در حدود ۳۰ تا ۷۵ دقیقه بعد به اوج خود می‌رسد.

نکته: اگر به دنبال کاهش تاثیر کافئین در بدن خود هستید، می‌توانید از اسپرسو به روش ایتالیایی لذت ببرید و آن را به آرامی بنوشید و یا نوشیدنی‌های شیری مبتنی بر اسپرسو مانند کاپوچینو یا لاته را انتخاب کنید.

چه مقدار کافئین در اسپرسو وجود دارد؟

کافئین اسپرسو

بطور کلی سطح کافئین نوشیدنی شما به دو عامل بستگی دارد:

  • مقدار اسپرسویی که می‌نوشید،
  • و نوع شات اسپرسو.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه هر یک از این عوامل تاثیر متفاوتی بر سطح کافئین دارد. 

مقدار اسپرسو

یک شات اسپرسو حدود ۶۴ میلی گرم کافئین دارد و به طور طبیعی، با نوشیدن شات‌های بیشتر، سطح کافئین مصرفی شما نیز بالا می‌رود. از آنجایی که بسیاری از نوشیدنی‌های اسپرسو، مانند لاته و کاپوچینو، حداقل حاوی دو شات اسپرسو هستند، بنابراین، میانگین سطح کافئین برای این نوشیدنی حدود ۱۲۸ میلی گرم است.

نوع شات اسپرسو

نوع شات اسپرسو یکی از عوامل تعیین کننده در میزان کافئین این نوشیدنی است، زیرا سطح کافئین بسته به میزان و سرعت آب تزریق شده به ذرات قهوه تغییر می‌کند.

دو نمونه شات مختلف از اسپرسو، ریسترتو و لانگو هستند.

برای تهیه شات‌های ریسترتو نصف شات‌ معمولی اسپرسو آب مصرف می‌شود و استخراج آن بسیار سریعتر است و این یعنی نسبت به اسپرسو معمولی کافئین کمتری دارد.

اسپرسو لانگو درست برعکس ریسترتو است و برای تهیه آن دو برابر آب مصرف می‌شود و استخراج آن زمان بیشتری می‌برد، به همین دلیل سطح کافئین آن کمی بالاتر از اسپرسو معمولی است.

سخن پایانی

در پایان به یاد داشته باشید محاسبه میزان دقیق کافئین موجود در قهوه و نوشیدنی‌های مختلف به عوامل بی‌شماری بستگی دارد و اعداد گفته شده در بالا صرفا برآور‌های استاندارد USDA هستند.

در حقیقت مسائل پیچیده دیگری می‌توانند میزان کافئین نوشیدنی شما را تغییر دهند که از جمله این عوامل می‌توان به نام تجاری، نوع دانه، نوع رست، مقدار قهوه استفاده شده و نحوه دم‌آوری (پوراور، فرنچ پرس، کلدبرو، دستگاه اسپرسوساز و…) اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی