لک قهوه و روش‌های پاک کردن لک قهوه؛ هر آنچه که باید بدانید

coffeeyarshakhes-(112)

اگر اهل نوشیدن روزانه قهوه هستید و به دنبال راهی برای تمیز کردن پاک کردن لک قهوه از روی لباس، فرش، فنجان و… می‌گردید، در این مقاله همراه ما باشید تا چند ترفند ساده برای از بین بردن این لکه‌ها بدون نیاز به پاک‌کننده‌های موجود در بازار را به شما آموزش دهیم.

آب سرد

پاک کردن لک قهوه

ممکن است ساده به نظر برسد، اما اگر لکه تازه قهوه را با آب سرد شستو‌شو دهید می‌توانید لکه‌های موجود بر روی لباس یا سطوح مختلف را به راحتی از بین ببرید.

نور آفتاب

اگر لک قهوه ساده و کوچک باشد تنها کافی‌است لباس را خیس کنید و آن را زیر نور آفتاب قرار دهید تا لک قهوه از روی آن پاک شود. 

 سرکه

لک قهوه

اسید موجود در سرکه بطور معجزه آسایی لکه‌های قهوه را از بین می‌برد. برای این کار، سرکه را با کمی آب مخلوط کنید و تا زمانی که لک قهوه بطور کامل از بین برود با یک حوله آغشته به محلول مالش دهید.

خمیر دندان

پاک کردن لک قهوه از روی سطوح

خمیر دندان به دلیل داشتن اثری مانند لایه‌بردار می‌تواند به شما در از بین بردن لک قهوه کمک کند. برای این کار یک مسواک قدیمی را به خمیر دندان آغشته کرده و بر روی لکه‌ها بکشید، اجازه دهید چند دقیقه بماند و سپس آبشکی نمایید. توجه داشته باشید که برای این کار از خمیردندان سفید استفاده کنید.

جوش شیرین

این ماده مشابه خمیر دندان خاصیت سایندگی دارد و به راحتی لک قهوه را از بین می‌برد. مقداری جوش شیرین را با آب یا مواد شوینده ترکیب کنید و لکه را با این مواد شست‌‌‌‌‌و‌شو دهید تا کاملا تمیز شود.

کرم اصلاح صورت

پاک کردن لک قهوه با استفاده از خمیر اصلاح

کرم اصلاح حاوی سورفاکتانت‌ها و پاک‌کننده‌هایی است که بطور موثر لکه قهوه را از بین می‌برند. برای تمیز کردن لکه با کرم اصلاح آن را روی مکان مورد نظر بمالید و پس از چند دقیقه آبکشی کنید. در صورت لزوم این کار را چندبار تکرار کنید.

پودر بچه

این پودر را روی لکه بمالید و چند دقیقه صبر کنید تا لکه‌ها از بین بروند. سپس آن‌را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

آب لیمو

ابتدا کمی آب لیمو را روی قسمت داخلی لباس تست کنید، اگر رنگ لباس زرد نشد آن را روی لک قهوه بریزید و صبر کنید تا لکه از بین برود. توجه داشته باشید که اگر قهوه شما حاوی شکر است ابتدا لکه را آبکشی کرده و سپس روی آن آب لیمو بریزید.

زرده تخم مرغ

راه‌های از بین بردن لک قهوه

شاید تعجب کنید اما این ماده برای از بین بردن لکه‌ها فوق‌العاده است. یک زرده تخم مرغ را بزنید و حدود یک دقیقه با حوله پارچه‌ای روی لکه قهوه بکشید و بعد آن را با آب بشویید.

صابون طبیعی

یک تکه صابون را مرطوب کرده و روی لکه قهوه بمالید و بگذارید یک ساعت روی آن‌بماند و سپس آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی