coffeeyarshakhes-(62)

آموزش خوردن اسپرسو؛ چگونه اسپرسو بخوریم؟

اسپرسو به تنهایی یک نوشیدنی ساده و فوق‌العاده است، علاوه براین پایه بسیاری از نوشیدنی‌های محبوب و کلاسیکی که می‌شناسیم نیز محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح خوردن اسپرسو را برای شما بیان کنیم تا از یکی از خوش طعم ترین تجربیاتی که می‌توانید در یک دقیقه یا کمتر داشته باشید بیشتر لذت ببرید. 

  • معمولا اسپرسو را در فنجان‌های سرامیکی سرو می‌کنند تا دمای نوشیدنی حفظ شده و خیلی سریع گرمای خود را از دست ندهد. اگر قصد تهیه اسپرسو در خانه را دارید، بهتر است قبل از ریختن اسپرسو فنجان خود را با کمی آب داغ گرم کنید.
  • همونطور که می‌دانید، اسپرسو خیلی سریع آماده می‌شود اما باید آن را خیلی سریع و تا زمانی که در دمای مطلوبی قرار دارد و کرمای روی آن از بین نرفته است میل کنید تا بتوانید بطور کامل از طعم‌های خاص موجود در آن لذت ببرید.
  • کافی‌لاور‌های واقعی، همیشه یک بطری یا لیوان کوچک آب گاز‌دار در کنار اسپرسو سرو می‌کنند، این کار برای تمیز کردن کام قبل از نوشیدن قهوه انجام می‌شود تا تمام عطر و طعم‌های موجود در اسپرسو به طور کامل حس شده و سایر مزه‌های داخل دهان طعم اسپرسو را تحت تاثیر قرار ندهند.
  • وجود کرما بر روی فنجان اسپرسو، نه تنها به شما این اطمینان را می‌دهد که اسپرسو تازه است و از دانه‌های قهوه مرغوب و با کیفیت تهیه شده، بلکه به عنوان یک درپوش برای اسپرسو عمل کرده و تمام عطرهای نوشیدنی را حفظ می‌کند. پس وجود کرما یک معیار خوب برای سنجش کیفیت قهوه است.
  • همانطور که گفته شد وجود کرما برای یک اسپرسوی با کیفیت ضروری است اما خود آن طعم خوبی ندارد و نسبت به سایر قسمت‌های نوشیدنی تلخ‌تر است، پس قبل از‌ اینکه شروع به نوشیدن اسپرسو کنید با یک قاشق کرمای قهوه را جدا کرده و کنار بگذارید.
  • بهتر است قبل از نوشیدن اسپرسو آن را هم بزنید تا لایه‌های متراکم ته‌نشین شده با نت‌های سبک‌تر موجود ترکیب شوند. این کار باعث یکدست شدن و ایجاد طعم بهتر در اسپرسو می‌شود.
  • هنگام خوردن اسپرسو کمی هوا وارد دهانتان کنید تا عطر و طعم قهوه بهتر حس شود و بین هر جرعه لحظه‌ای وقت بگذارید تا رایحه‌های منحصر به فرد و بادی قهوه را به خوبی درک کنید.

سخن پایانی

اسپرسو طعم تلخی دارد، اما تلخی آن آزار‌دهنده نیست، با این حال، اگر آشنایی لازم با این نوشیدنی نداشته باشید ممکن است آن را به عنوان یک نوشیدنی تلخ بشناسید. پس با بالا بردن اطلاعات خود راجع‌به این نوشیدنی خاص و منحصر به فرد می‌توانید از طعم فوق‌العاده آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.