گوی جادویی قهوه؛ هر آنچه باید درباره چیلینگ (Chilling Ball) بال بدانید!

jtu5tyrey

یکی از ترند‌های اخیر دنیای قهوه که بسیار سریع در بین باریستا‌ها و کافی لاور‌ها محبوبیت پیدا کرده، ایده سرد سازی مرکب یا چیلینگ بال (Chilling Ball) نام دارد. این تکنیک غیر معمول که در مدت زمان کوتاهی میلیون‌ها بازدید به‌دست آورده شامل قرار دادن یک گوی فولادی بر روی فنجان اسپرسو است. در مقاله امروز کافی یار به بررسی روش چیلینگ بال و ویژ‌گی‌های آن‌ می‌پردازیم.

چیلینگ بال چیست؟

چیلینگ بال (Chilling Ball) نام یک گوی فلزی است که برای خنک کردن بسیاری از نوشیدنی‌ها از جمله قهوه، انواع کوکتل، موکتل و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کافی است گوی خنک کننده را درون فریزر قرار داده و منجمد کنید و آن را در مسیر ریختن اسپرسو (و نوشیدنی‌های دلخواه خود) به فنجان قهوه قرار دهید.

سپس تماشا کنید که قهوه‌تان با زیبایی در اطراف کره می‌چرخد و در عین حال که طعم خود را حفظ می‌کند، به یک شاهکار خنک تبدیل می‌شود.

روش چیلینگ بال این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در دمای بهینه‌تری طعم‌های ظریف‌ و لطیف‌ موجود در قهوه خود را بچشید و از آن‌ها لذت ببرید.

در مسابقات جهانی قهرمانی باریستا ۲۰۲۱ که قهرمان استرالیایی هیو کلی از روش چیلینگ بال به عنوان بخشی از برنامه خود استفاده کرد، این روش در صحنه دیده شد.

همچنین مت پرگر در سال ۲۰۲۳ هنگامی که اسپرسو را در فنجان‌های یخ می‌ریخت روش مشابهی را انجام داد.

چیلینگ بال فراتر از یک روش مبتکرانه برای جذب مشتریان، به دلایل دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه به بیان مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

زیبایی

توپ خنک کننده قهوه از نظر بصری مجذوب کننده است و با ترکیبی از نوآوری و سنت، ایده‌ خلاقانه‌ای برای تهیه اسپرسو به شیوه‌ای تازه محسوب می‌شود.

ایمن

جنس این گوی از فولاد ضد زنگ بادوام و مقاوم در برابر تغییرات دما است و بعد جدیدی برای خنک کردن اسپرسوی شما به ارمغان می‌آورد.

این محصول همچنین بدون نیکل است و سطح اسیدی پایینی دارد، به همین دلیل شما می‌توانید از ایمن بودن محصول برای استفاده همراه با قهوه اطمینان داشته باشید. 

خنک، خوش طعم و بی‌نقص

توپ خنک کننده اسپرسو دروازه‌ای برای خنک کردن سریع نوشیدنی بدون رقیق شدن است و تعادل کاملی بین خنکی و طعم خوب ایجاد می‌کند.

بر خلاف یخ، چیلینگ بال یکپارچگی طعم ذاتی اسپرسوی شما را حفظ کرده و باعث می‌شود شما از تمام طعم‌های جذاب موجود در نوشیدنی خود لذت ببرید.

چند منظوره

استفاده از چیلینگ بال تنها به اسپرسو محدود نمی‌شود و می‌توان از آن برای تهیه قهوه سرد، انواع لاته‌های سرد، کلدبرو یا موکتل‌ها و کوکتل‌های مختلف استفاده کرد.

طراحی راحت

برخی از انواع گوی‌های قهوه دارای یک قلاب دستی هستند و می‌توان آن‌ها را به راحتی در فریزر آویزان کرد.

این گوی همچنین به راحتی در فریزر قرار گرفته و فضای کمی را اشغال می‌کند.

استفاده آسان

با از قبل سرد کردن گوی و قرار دادن آن درون فنجان سرو، به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید نوشیدنی خود را خنک کنید.

چند نکته مهم

  • لطفا قبل از اولین استفاده از چیلینگ بال آن را بشویید.
  • کره‌ها را به مدت ۴ ساعت یا بیشتر در فریزر قرار دهید.
  • پس از آماده شدن، ۱ الی ۲ عدد از گوی‌ها را به هر نوشیدنی اضافه کنید و لذت ببرید.
  • برای تمیز کردن گوی‌ها را با آب گرم بشویید و در هوا خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی