FRBHTG

تلخ‌ترین محبوب دنیا روزت مبارک؛ به مناسبت روز جهانی قهوه

همانطور که می‌دانید میلیون‌ها نفر در سراسر جهان بطور روزانه قهوه می‌نوشند، کافی است در یک خیابان‌ بزرگ قدم بزنید تا با دیدن کافی‌شاپ‌های بی‌شمار متوجه وسعت رابطه عشقی انسان‌ها با این نوشیدنی کافئین‌دار شوید. در واقع نوشیدن یک فنجان قهوه، می‌تواند فرصتی برای آرامش و بهانه خوبی برای بودن با کسانی باشد که دوست‌شان دارید، روز جهانی قهوه مبارک!

روز جهانی قهوه

هر ساله در تاریخ ۱ اکتبر مردم سراسر جهان روز جهانی قهوه را جشن می‌گیرند، با این وجود در برخی کشورها نیز روز‌های خاص دیگری (از آوریل تا آگوست) به عنوان روز قهوه در نظر گرفته می‌شود.

ریشه این روز به سال ۱۹۸۳ باز می‌گردد، زمانی که انجمن قهوه ژاپن رویدادی را به عنوان روز قهوه نامگذاری کرد.

به نظر می‌رسد سازمان بین المللی قهوه در چین نیز نسخه خاص خود از روز قهوه را در اوایل سال ۱۹۹۷ جشن گرفته که در آوریل ۲۰۰۱ به یک جشن سالانه تبدیل شده است.

سرانجام در سال ۲۰۱۵ “روز جهانی قهوه” توسط سازمان بین المللی قهوه در میلان ایتالیا به عنوان یک جشن شناخته شد تا به افزایش آگاهی در مورد مشکلات کشاورزان قهوه و ترویج تجارت عادلانه و دستمزدهای زندگی آن‌ها کمک کند.

قهوه یک نوشیدنی جادویی!

قهوه در بسیاری از کشور‌ها علاوه بر یک نوشیدنی نشاط‌ آور، جزوی از فرهنگ، زبان و سبک زندگی مردم است.

به عنوان مثال این نوشیدنی در سوریه و کشورهای عربی نشانه مهمان نوازی، بخشندگی و احترام به میهمان در نظر گرفته می‌شود.

تمامی قرارهای کاری، تجاری، مراسم ازدواج و جلسات رسمی حول محور یک فنجان قهوه برگزار می‌شوند.

حتی در برخی فرهنگ‌ها اگر فردی به فرد دیگر پیشنهاد قهوه خوردن بدهد به نشانه تمایل به بحث در مورد علایق، منافع، توافق کاری و تجاری و … است.

در حالی که همه انسان‌های روی زمین با این موضوع موافق نیستند، به نظر می‌رسد اکثریت مردم در سراسر جهان فکر می‌کنند قهوه طعم شگفت انگیزی دارد، بنابراین اشتباه نیست اگر بگوییم قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی‌ها در جهان است.

قهوه تاریخی!

روز جهانی قهوه بهترین فرصت برای بالا بردن اطلاعات درباره این نوشیدنی جادویی و نگاهی به تاریخچه طولانی آن است.

همانطور که می‌دانید، نوشیدن قهوه ابتدا در جهان عرب و سپس به آسیا، اروپا و آمریکا گسترش یافته است.

با این حال، حدود ۵۰ سال پیش بود که کافی شاپ‌های موج سوم در صحنه ظاهر شدند، این قهوه‌خانه‌های منحصربه‌فرد، فراتر از قهوه‌های معمولی که در مقادیر زیاد تهیه می‌شدند بر سرو قهوه با کیفیت بالا تمرکز کرده‌ (از دانه‌ها گرفته تا برشته کردن و فرایند دم‌آوری) و فرهنگ قهوه را به چیزی منحصر به فرد تبدیل کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.