FE4TRF2E431

آيا دانه قهوه با دانه اسپرسو متفاوت است؟ تفاوت دانه قهوه با دانه اسپرسو چیست؟

امروزه و با گسترش موج سوم، انواع مختلفی از دانه قهوه تولید و در فروشگاه‌های مواد غذایی به فروش می‌رسد که هر یک آن‌ها برای روش دم‌آوری خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از پرطرفدار‌ترین انواع قهوه که دانه اسپرسو است که بر خلاف تصور رایج، به نوع دانه‌ها اشاره نمی‌کند. در این مقاله به بررسی تفاوت دانه قهوه با دانه اسپرسو می‌پردازیم.

تفاوت دانه قهوه با دانه اسپرسو

همانطور که می‌دانید، اسپرسو یک شات قهوه غلیظ است که با فشار زیاد آب بسیار داغ از طریق دانه‌های ریز آسیاب شده تهیه می‌شود.

این تعریف دو تفاوت عمده بین اسپرسو و قهوه معمولی را نشان می‌دهد:

  • فرآیند دم‌آوری
  • و نحوه آسیاب (گرایند).

پس با توجه به توضیحات بالا می‌توان گفت که اسپرسو همان قهوه‌ای است که فرآیند تولید آن به روش متفاوتی انجام می‌شود.

اما سوال اینجاست دانه قهوه‌ای که برای تهیه این نوشیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد چه تفاوتی با سایر قهوه‌ها دارد؟

در ادامه به بیان مهم‌ترین تفاوت‌های دانه اسپرسو با دانه قهوه معمولی می‌پردازیم:

نحوه رست

همانطور که در مقالات قبل گفته شد، رست قهوه از روشن تا متوسط و تیره متفاوت است:

  • دانه‌های لایت رست درخشندگی روغنی ندارند و برای تهیه انواع قهوه با طعم ملایم و سبک‌های دم‌آوری بدون فشار مانند پوراور یا کلد برو ایده آل هستند.
  • دانه‌های قهوه با رست متوسط ​​رنگ قهوه‌ای ملایمی دارند و بسته به خواستگاه دانه ممکن است طعم متفاوتی داشته باشند. این درجه از رست برای بسیاری از سبک‌های دم آوری، از جمله قهوه فرانسه و کلد برو مناسب است.
  • دانه‌های قهوه با رست تیره رنگ قهوه‌ای تیره و سطحی براق و روغنی دارند و در اکثر موارد برای دم‌آوری اسپرسو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دانه‌های اسپرسو به طور سنتی برای مدت طولانی و در دمای بالا برشته (رست) می‌شوند تا استخراج روغن از درون دانه‌ها تسهیل شود. این کار باعث می‌شود طعم اسپرسو قوی‌تر، غنی تر و غلیظ تر باشد.

در واقع دانه‌هایی که برای تهیه اسپرسو مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا برای مدت طولانی تری برشته شده و از ترک دوم گذشته اند، بنابراین طعم سوخته و عمیق تری دارد.

طولانی بودن زمان رست همچنین مقدار زیادی اسیدیته را از بین می‌برد و در عین حال چربی بیشتری آزاد می‌کند که این موضوع باعث ایجاد احساس سنگینی و پری بیشتر در دهان (یا بادی قوی‌تر) می‌شود.

به طور کلی، اگر دانه‌های کاملی را مشاهده کردید که روی بسته بندی آن نوشته شده «اسپرسو» به این معنا است که دانه‌ها را تا نقطه تیره یا اسپرسو برشته کرده‌اند.

درجه گرایند

دانه‌های اسپرسو پس از اتمام فرآیند رست با درجه بسیار ریز (ریز‌تر از سایر روش‌های دم‌آوری) آسیاب شده تا در مدت کوتاهی روغن‌های موجود در آن‌ها استخراج شود.

از آنجایی که در این روش، آب برای مدت زمان کوتاه تری با ذرات قهوه تماس پیدا می‌کند، درجه این آسیاب باید بسیار ریز و مانند بافت ماسه باشد. 

اگر بر روی بسته بندی قهوه آسیاب شده اصطلاح «اسپرسو» را مشاهده کردید به این معنی است که دانه‌های قهوه با رست تیره و بسیار ریز آسیاب شده‌اند.

نکته: تفاله اسپرسو یک گزینه عالی برای مراقبت از پوست است، زیرا در مقایسه با آسیاب‌های درشت تر، کمتر به پوست آسیب می‌رساند.

مقدار روغن‌های طبیعی

یکی از ویژگی‌های تعیین کننده اسپرسو، کرما تولید شده در حین دم‌آوری است که از امولسیون شدن روغن‌های طبیعی با سایر ترکیبات موجود در قهوه حاصل می‌شود.

دانه‌های اسپرسو سرشار از روغن هستند و درخشندگی خاصی دارند، در حالی که دانه‌های قهوه معمولی براق نیستند ندارند و ممکن است غنی از روغن‌های طبیعی نباشند، بنابراین، وقتی از آن‌ها برای تهیه اسپرسو استفاده می‌کنید، کرما دریافت نخواهید کرد.

نحوه استفاده از دانه‌ها

با وجود اینکه دانه‌های قهوه‌ لایت رست طعم‌های ظریف قهوه را حفظ می‌کنند و برای تکنیک‌های مختلف دم‌آوری مناسب هستند، اما برای روش‌های فشار بالا توصیه نمی‌شوند، بنابراین اگر از دانه‌های قهوه معمولی برای تهیه اسپرسو استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که نوشیدنی شما طعم تلخ متمایز اسپرسو را ندارد.

با توجه به توضیحات بالا قهوه‌ دارک رست یا دانه‌ اسپرسو بهترین گزینه برای درست کردن اسپرسو است، زیرا یکنواختی، بادیی و طعم مورد انتظار شما را در یک شات اسپرسو ارائه می‌دهد.

نوع قهوه‌ساز

اسپرسو اصیل را نمی‌توان در یک قهوه‌ساز معمولی درست کرد، زیرا تهیه این نوشیدنی به فشار بالایی نیاز دارد تا فرآیند استخراج آن به درستی انجام شود.

شما برای تهیه یک فنجان قهوه معمولی می‌توانید از فرنچ پرس، کمکس، وی ۶۰، پرکولاتور و … استفاده کنید، اما تهیه اسپرسو به مهارت خاصی نیاز دارد و تنها با استفاده از قهوه‌ساز‌های مخصوصی مانند دستگاه اسپرسوساز، موکاپات و ایروپرس انجام می‌شود.

آیا دانه‌های اسپرسو و قهوه یکسان هستند؟

تفاوت دانه قهوه با دانه اسپرسو

بیشتر دانه‌های قهوه یا روبوستا یا عربیکا هستند و این برای هر نوع نوشیدنی قهوه‌ای که تولید می‌کنید (از جمله اسپرسو) صادق است. 

تفاوت بین قهوه اسپرسو و قهوه “معمولی” نوع دانه نیست، بلکه به نحوه تهیه آن یعنی رست، آسیاب و دم‌آوری باز می‌گردد.

با توجه به گفته‌های بالا می‌توان گفت که دانه اسپرسو به سادگی همان دانه قهوه‌ای است که بیشتر برشته شده و پس از آسیاب بسیار ریز در دستگاه اسپرسوساز، موکاپات یا ایروپرس دم می‌شود.

آیا اسپرسو کافئین بیشتری دارد؟

اینکه اسپرسو کافئین بیشتری نسبت به قهوه معمولی دارد افسانه‌ای بیش نیست!

بطور کلی ​​یک فنجان قهوه قطره‌ای کافئین کمی بیشتر از اسپرسو دارد، زیرا دانه‌های اسپرسو برای مدت طولانی‌تری نسبت به دانه‌های لایت یا مدیوم ​​برشته می‌شوند و مقدار زیادی از کافئین خود را از دست می‌دهند.

با این حال، اسپرسو یک نوشیدنی فوق‌العاده غلیظ و دارای میزان بالایی از کافئین در هر اونس است، به طوری که اساسا یک شات اسپرسو (۱ اونس) دارای محتوای کافئین مشابه یک فنجان قهوه قطره‌ای (۸ تا ۱۰ اونس) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.