coffeeyarshakhes-(11)

گرانترین قهوه‌های جهان را بشناسید

قهوه به عنوان یک نوشیدنی انرژی زا در سراسر جهان دارای دوستداران زیادی است که حتی حاضراند برای نوشیدنی مورد علاقه خود پول زیادی بپردازند. در این مقاله به ده نوع از گرانترین قهوه‌های جهان اشاره کرده‌ایم.

عاج سیاه (Black Ivory)

گرانترین قهوه جهان عاج سیاه نام دارد که قیمت هر پوند (تقریبا ۴۵۳ گرم) از آن بیش از ۵۰۰ دلار است. این قهوه که در کشور تایلند و دستگاه گوارش فیل‌ها تولید می‌شود از طعمی خاص و منحصر به فرد برخوردار است و تلخی قهوه معمولی را ندارد. عرضه این قهوه بسیار محدود بوده و هر ساله مقدار کمی از آن تولید می‌شود و در حال حاضر تعداد محدودی‌ از هتل‌های لوکس در جهان این نوع قهوه نادر را به قیمت بسیار بالا سرو می‌کنند. دلیل قیمت بالای این قهوه دشوار بودن فرایند تولید و جمع آوری آن است. برای هر کیلو قهوه عاج سیاه مقدار زیادی قهوه عربیکا لازم است، زیرا بخش زیادی از این دانه‌ها توسط فیل جویده شده و یا در دستگاه گوارش هضم می‌شوند. علاوه بر این بسیاری از این دانه‌ها در لابه لای درختان و گیاهان گم می‌شوند. جالب است بدانید که ۸ درصد درآمد حاصل از فروش این قهوه صرف رسیدگی به فیل‌ها می‌شود.

فینسا ال اینجر‌تو (Finca El Injerto) 

هر پوند (تقریبا 453 گرم) از این قهوه حدود ۵۰۰ دلار قیمت دارد اما به دلیل دارا بودن طعم بی نظیر و خاص از قهوه‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. این قهوه از دانه‌های بسیار کمیاب تهیه شده و برای رسیدن به این طعم معرکه دانه‌های قهوه به شیوه خاصی شست‌وشو و جداسازی می‌شوند.

هاسیندا لا اسمرالدا (Hacienda La Esmeralda) 

هاسیندا لا اسمرالدا یکی از برند‌های معروف است که در رقابت‌های جهانی قهوه جوایز متعددی را نیز کسب کرده است و محل کشت آن در دامنه آتشفشان بارو در کشور پاناما است. این قهوه در سایه درختان استوایی گواوا و در سراشیبی رشد می‌کند. قیمت هر پوند (تقریبا ۴۵۳) از این قهوه حدود ۵۰۰ دلار است و یکی از گرانترین قهوه‌های محسوب می‌شود.

کوپی لواک (Kopi Luwak) 

قهوه کوپی لواک که هر پوند (تقریبا ۴۵۳ گرم) از آن حدود ۱۶۰ دلار است، 

در اندونزی توسط گربه‌ای به نام زباد تولید می‌شود. این حیوان پس از خوردن دانه‌های قهوه آن‌ها را بدون هضم شدن دفع می‌کند. کارشناسان دانه‌های قهوه را از مدفوع گربه جدا کرده و آن را به یکی از گرانترین قهوه‌های جهان تبدیل‌ می‌کنند. طعم لذیذ این قهوه به دلیل ترشح آنزیم‌هایی است که در دستگاه گوارش حیوان ترشح می‌شوند. گزارش‌های زیادی درباره بدرفتاری با این حیوانات وجود دارد و تقریبا نیمی از قهوه‌ای که با این نام به فروش می‌رسد تقلبی است. 

سنت هلن (Saint Helena)

جزیره سنت هلنا یکی از مکان‌های دور افتاده کره زمین است که بعد از تبعید ناپلئون بناپارت در جهان شناخته شد. دسترسی به این منطقه بسیار دشوار است و فقط از طریق کشتی انجام می‌شود. برای هر پوند (تقریبا ۵۴۳ گرم) ازقهوه سنت هلنا باید حدود 79 دلار هزینه کرد و دلیل قیمت بالای این قهوه نیز بالا بودن هزینه های حمل و نقل برای برداشت آن است. همچنین سنت هلن ، قهوه مورد علاقه ناپلئون بناپارت بود واو نوشیدن این قهوه را به همه توصیه می‌کرد.

قهوه کوهستانی جاماییکا (Jamaican Blue Mountain Coffee) 

قهوه بلومانتین که در ارتفاعاتی با همین نام کشت می‌شود یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین قهوه‌های دنیاست. این قهوه فاقد تلخی است و ته مزه‌ای ملایم و شیرین دارد. بلومانتین مخصوصا در بین ژاپنی‌ها بسیار محبوب است و آنها بزرگترین وارد کننده این قهوه هستند. قیمت این قهوه برای هر پوند (تقریبا 543 گرم) حدود 50 دلار است و به عنوان یکی از گرانترین قهوه‌های جهان شناخته شده است.

فازندا سانتا (Fazenda Santa Ines)

یکی از ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد این قهوه میوه‌‌ای بودن و طعم شیرین آن است. این قهوه در کوهستان مانتیکورا برزیل کشت می‌شود و دارای محبوبیت زیادی در بین مردم سراسر جهان است. برای نوشیدن این قهوه باید به ازای هر پوند (تقریبا 543 گرم ) حدود 50 دلار بپر‌دازید.

قهوه استار‌باکس (starbucks Quadirginoctuple Frap )

محدودیت در تولید این نوع قهوه آن‌ را به گرانترین قهوه در منو استارباکس تبدیل کرده است. در این قهوه از مواد طعم دار مختلفی استفاده می‌شود. ترکیباتی از جمله وانیل، پودر پروتئین، پودر پیتزا، کارامل و توت فرنگی. قیمت هر پوند (تقریبا ۵۴۳ گرم) از آن حدود ۴۷/۵ دلار است اما با وجود قیمت بالا طرفداران این قهوه از خرید خود راضی هستند و ادعا می‌کنند بعد از خوردن این قهوه به طرز عجیبی احساس نشاط و انرژی فراوانی به آنها دست می‌دهد.

لوس پلین (Los Planes Coffee )

این نوع قهوه توسط یک خانواده در السالوادور کشت می‌شود و در مسابقات مختلف مقام‌هایی نیز کسب کرده است. این قهوه‌ی نسبتا گران با قیمت هر پوند (تقریبا 543 گرم) ۴۰ دلار به فروش می‌رسد. با خوردن این قهوه تازگی و طراوت خاصی به شما دست می‌دهد که در نوع خود تجربه‌ای منحصر به فرد و عالی است.

کونا هاوایی (Hawaiian Kona Coffee)

داشتن طعم ساده اما غنی و رایحه‌ای پیچیده این قهوه را به یکی از برترین قهوه‌های جهان تبدیل کرده است. گیاه این قهوه بیش از یک قرن قدمت دارد و به دلیل کمیاب بودن در بین گرانترین قهوه‌های جهان قرار دارد. هر پوند (تقریبا 543 گرم) از این قهوه قیمتی معادل 34 دلار دارد. اگر قصد خرید این قهوه را دارید مواظب باشید! معمولا فروشندگان در تولید این قهوه از 10 درصد کونا و 90 درصد ترکیبات ارزان قیمت دیگر استفاده می‌کنند. قبل از خرید از خالص بودن قهوه کونا اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.