راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز؟ چه دستگاهی اسپرسوسازی بخریم؟

coffeeyarshakhes-(110)

انتخاب دستگاه اسپرسو ساز مناسب که تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای تهیه قهوه باب میل شما را داشته باشد و با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد به هیچ وجه سخت نیست، فقط باید چند نکته ساده در مورد آنچه در دستگاه اسپرسو جستجو می‌کنید را بخاطر داشته باشید تا از خرید دستگاه اسپرسوساز بهترین بهره را ببرید. در ادامه با ما همراه باشید.

کیفیت قهوه تولید شده توسط دستگاه اسپرسوساز

تولید یک نوشیدنی غنی تر، قوی‌تر و خامه ای تر، دقیقا همان چیزی است که دستگاه اسپرسوساز را از ٰقهوه ساز جدا می‌کند، بنابراین در هنگام انتخاب دستگاه، کیفیت اسپرسو تهیه شده به وسیله آن بیشترین اهمیت را دارد. تعداد دیگ‌های بخار موجود در یک ماشین می‌تواند تأثیر زیادی بر کیفیت قهوه بگذارد (هرچه بیشتر بهتر)، همچنین بالاترین دمایی که دستگاه قادر است تولید کند در آن ثابت بماند و اینکه آیا ماشین از فشار بخار استفاده می‌کند یا خیر نیز در کیفیت نوشیدنی نهایی موثر خواهد بود.

بودجه شما برای خرید دستگاه اسپرسوساز چقدر است؟

یکی از مهمترین مواردی که باید قبل از خرید دستگاه اسپرسوساز در نظر بگیرید میزان بودجه شماست. اگر مدل‌های مختلف موجود در بازار‌ را بررسی کنید، می‌بینید که آنها در طیف وسیعی از دامنه قیمت قرار می‌گیرند و شما می‌توانید متناسب با بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که قیمت بیشتر به معنای بهتر بودن اسپرسو ساز نیست و برخی از دستگاه‌های موجود در بازار نسبت به کیفیت و قابلیت‌هایی ک دارند بی دلیل گران هستند.

مصرف کنندگان چه کسانی هستند؟

مصرف کننده هدف و نیازهای او ممکن است بسته به نوع استفاده شما از ماشین تغییر کند. اگر قصد استفاده از دستگاه اسپرسو ساز در منزل را دارید، بسته به تعداد اعضای خانواده و نهایتا تعداد میهمانان، می‌توانید اندازه استاندارد مخزن آب، جایگاه قهوه و… را انتخاب کنید، اما اگر قصد دارید آن را در محل کار خود نگه دارید، دستگاهی بخرید که دارای مخزن آب بزرگتر، جایگاه قهوه و جعبه تخلیه باشد.

مکان نصب دستگاه کجاست؟

قبل از خرید دستگاه از از مکانی که قرار است اسپرسو ساز در آنجا قرار بگیرد اطمینان حاصل کرده و از ابعاد دقیق آن مطلع شوید. توجه نکردن به این موضوع ممکن است منجر به خرید دستگاهی شود که در محل نصب قرار نگیرد. همچنین باید قابلیت دسترسی به مخزن دانه‌های قهوه و مخزن آب را نیز در نظر داشته باشید، زیرا آنها باید مرتباً پر و تمیز شوند.

سهولت در استفاده 

افرادی که وقت زیادی برای درست کردن قهوه ندارند، اغلب به دنبال مدل‌هایی هستند که بتوانند با فشار دادن یک دکمه پیچیده ترین نوشیدنی‌های اسپرسو را درست کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که استفاده آسان از دستگاه را بر داشتن کنترل بر روی نوشیدنی ترجیح می‌دهید، قبل از خرید از آسان بودن نحوه کار با دستگاه اطمینان حاصل کنید.

کیفیت و دوام محصول را در نظر بگیرید

دستگاه اسپرسوساز ارزان نیست و شما برای خرید آن باید پول زیادی پرداخت کنید، بنابراین منطقی است که دوام محصول را بررسی کنید. اکثر برند‌های معروف محصولات خود را با ضمانت تولید کننده ارائه می‌دهند که می‌تواند کیفیت دستگاه را تضمین کند. این واقعیت را نیز باید در نظر بگیرید که مدلهای فوق اتوماتیک از قطعات الکتریکی متعددی تشکیل شده‌اند که ممکن است نیاز به تعمیر بیشتری نسبت به دستگاههای اسپرسو دستی داشته باشند و این موضوع می‌تواند هزینه‌هایی برای شما به همراه داشته باشد.

اندازه دستگاه اسپرسوساز را متناسب با فضای موجود انتخاب کنید

دستگاه‌های اسپرسو ساز در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی در بازار موجود‌ اند، بعضی از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی بوده و بیش از حد بزرگ‌اند و در یک آشپزخانه کوچک جای نمی‌گیرند، بنابراین اگر فضای محدودی دارید، مهم است که به دنبال دستگاه اسپرسو‌ای باشید که فضای کمتری را اشغال کند و دسترسی سایر وسایل را محدود نکند.

آیا نگهداری و تمیز کردن دستگاه آسان است؟

تمیز نکردن اسپرسو ساز بطور مکرر، ممکن است است بر عملکرد دستگاه و عطر و طعم نهایی قهوه تاثیر گذار باشد، پس چه به دنبال دستگاهی برای استفاده در منزل هستید و یا می‌خواهید از آن در محل کار یا هر مکان دیگری استفاده کنید، خرید اسپرسو سازی که تمیز کردن آن آسان باشد ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی