coffeeyarshakhes-(37)

خواص بوییدن قهوه چیست؟ چرا قهوه را بو کنیم؟

فقط بوییدن قهوه می‌تواند شما را هشیار‌تر کند! مدت‌هاست که ثابت شده لذت‌های قهوه فراتر از عملکرد آن به عنوان یک محرک اجتماعی و ذهنی است. به عنوان مثال، خواص ضد التهابی آن ممکن است به طول عمر بیشتر کمک کند و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲را کاهش دهد. اما اگر بو کردن قهوه منجر به افزایش بهره وری شما شود چه می‌کنید؟ نتایج برخی مطالعات نشان داده که قهوه علاوه بر تقویت سلامت جسمی، به عملکرد بهتر افراد در مهارت‌های تحلیلی نیز کمک می‌کند، پس حتی اگر قهوه‌خور نیستید و طعم آن را دوست ندارید حتما از بوی بی‌نظیر آن در محل کار و یا منزل استفاده کنید.

بوی قهوه

یک مطالعه جدید در مورد اثرات بو کردن قهوه نشان داده است که رایحه این نوشیدنی در شرایط خاص می‌تواند فعالیت‌های مغز را تقویت کند. علاوه بر این در این مطالعه، مشخص شده که بوییدن قهوه، انتظارات دانشجویان را در مورد میزان موفقیت آنها افزایش می‌دهد.

در این مقاله از ۱۱۴ دانشجو خواسته شد تا در آزمون استعداد مدیریت تحصیلات تکمیلی (GMAT) شرکت کنند. در این آزمایش گروهی را برای شرکت در امتحان جبر به اتاقی پر از رایحه قهوه (که توسط پخش کننده الکتریکی تولید شده) بردند و گروه دیگر در اتاقی که عطر قهوه وجود نداشت در آزمون شرکت کردند. نتایج این آزمایش مشخص کرد که شرکت کنندگانی که در محیطی با رایحه قهوه امتحان دادند، به طور قابل توجهی نمرات بالاتری از دانش آموزان محروم از بو دریافت کردند. این آزمایش نشان داد که افراد به محض ورود به اتاق و با استشمام بوی قهوه احساس جسارت می‌کنند و معتقد‌اند که از نظر شناختی تمرکز بیشتری دارند و برای مقابله با مشکلات ریاضی معوق بهتر مجهز هستند. از آنجا که این دانش آموزان انتظارات بیشتری از خود داشتند، کاملاً واضح است که بو باعث ایجاد نوعی اثر دارونما(چیزی ظاهراً شبیه به دارو بدون هیچ اثر واقعی) می‌شود. همچنین ممکن است تجربه گذشته آنها با قهوه که باعث افزایش هوشیاری آنها می‌شود، این احساس را در آن‌ها ایجاد کند. یعنی حتی بدون کافئین واقعی، دانشجویان همچنان قادر به بهبود عملکرد ذهنی خود بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.