پرطرفدارترین قهوه‌های جهان را بشناسید

coffeeyarshakhes-(94)

امروزه نوشیدنی‌های قهوه به قدری متنوع شده‌اند که طیف گسترده‌ای از سلیقه‌ها را در بر می‌گیرند و افراد با هر ذائقه‌ای می‌توانند قهوه باب میل خود را پیدا کنند، اما در این بین نوشیدنی‌هایی هستند که در سراسر جهان محبوب‌‌اند و روزانه توسط افراد زیادی مصرف می‌شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ده مورد از قهوه‌های پرطرفدار در جهان را به شما معرفی کنیم.

اسپرسو (espresso)

قهوه‌های پرطرفدار

اسپرسو هم نام یک نوشیدنی و هم نام یک روش دم‌آوری قهوه است که از کشور ایتالیا نشات گرفته و در بین قهوه‌های پرطرفدار مقام اول را دارد. این نوشیدنی بسیار غلیظ است و نسبت به سایر نوشیدنی‌های قهوه کافئین بیشتری دارد، به همین دلیل در لیوان‌های کوچک و اغلب بصورت یک شات سرو می‌شود.

کاپوچینو (cappuccino)

کاپوچینو

این قهوه پرطرفدار ایتالیایی از اسپرسو و شیر بخارپز تهیه می‌شود و دارای بافت و طعمی قوی است. نام کاپوچینو به فرقه‌ای از راهبان کاتولیک اشاره دارد که در گذشته کلاهی سیاه بر سر داشتند و کف شیر و پودر قهوه پاشیده شده بر روی فنجان به لباس این راهبان شباهت دارد.

کورتادو (cortado)

کورتادو

کورتادو یک نوشیدنی اسپانیایی است که با اضافه کردن مقدار کمی اسپرسو در یک فنجان شیشه ای کوچک و مقدار مساوی شیر بخار پز شده برای خنثی کردن تلخی تهیه می‌شود. این نام از کلمه اسپانیایی cortar به معنی برش گرفته شده است که به مراحل آماده سازی نوشیدنی اشاره دارد.

کافه اوله (Café au lait)

قهوه پرطرفدار جهان

این قهوه پرطرفدار فرانسوی ترکیبی از قهوه فیلتری و شیر گرم است و بطور سنتی با استفاده از فرنچ پرس تهیه می‌شود. همچنین ، کافه اوله را می توان با اسپرسو نیز تهیه کرد و در برخی کشور‌ها دارای نام‌های متفاوتی از جمله کن لچه “con leche” یا ملیچ کافی “milchkaffee” است.

 ریسترتو (ristertto)

قهوه‌های پرطرفدار ریسترتو

ریسترتو به زبان ایتالیایی به معنای کوتاه شده و یا محدود شده است و به نیم شات اسپرسو گفته می‌شود. این نوشیدنی نه تنها از نظر مقدار آب مصرف شده در تهیه آن با اسپرسو استاندارد متفاوت است، بلکه غلیظ‌تر، شیرین‌تر و کم کافئین‌تر از اسپرسو نیز هست.

قهوه ترک (turkish coffee)

قهوه‌های پرطرفدار قهوه ترک

یکی از قهوه‌های پرطرفدار بخصوص در خاورمیانه قهوه ترک است که از دانه‌های قهوه خیلی ریز آسیاب شده به همراه آب سرد درون نوعی قهوه‌جوش سنتی به نام جزوه یا ایبریک تهیه می‌شود. اگر این نوشیدنی به درستی تهیه می شود دارای رنگ تیره، کف ضخیم روی سطح، قوام همگن و عطر و طعم قوی همراه با نت‌های تلخی است.

فلت وایت (Flat White)

فلت وایت

فلت وایت یک نوشیدنی بر پایه اسپرسو است و گفته می‌شود از حدود سال ۱۹۸۰ به کافه‌های آمریکا و بریتانیا راه یافته است. یک فلت وایت که بطور صحیح تهیه شده باشد دارای طعم قوی قهوه است و شیر استفاده شده در آن تنها به عنوان یک مکمل برای بهبود طعم عمل می‌کند. 

فراپه (frappe)

فراپه

فراپه از ترکیب قهوه فوری، آب و یخ تهیه می‌شود و بطور سنتی آن را در لیوان‌های بلند سرو می‌کنند. این ترکیب نخستین بار توسط یکی از کارمندان شرکت نستله و بطور کاملا اتفاقی اختراع و به یکی از قهوه‌های پرطرفدار در سراسر جهان تبدیل شد.

آمریکانو (Caffè Americano)

قهوه‌های پرطرفدار آمریکانو

کافه آمریکانو از افزودن آب گرم به اسپرسو تهیه می‌شود و برخی معتقد‌اند که در طول جنگ جهانی دوم و توسط سربازان آمریکایی که به عطر و طعم قوی اسپرسو عادت نداشتند اختراع شده است. نسبت آب به قهوه در تهیه این نوشیدنی ممکن است متفاوت باشد و فرآیند تهیه آن کرمای اسپرسو را تا حدی از بین می‌برد.

لانگ بلک

لانگ بلک

لانگ بلک نوعی نوشیدنی قهوه است که با اضافه کردن دو شات اسپرسو در یک فنجان آب گرم تهیه می‌شود. این نوشیدنی از نظر ظاهری شباهت زیادی به آمریکانو دارد اما وجود کرما بر روی این نوشیدنی و احساسی که هنگام چشیدن آن به فرد دست می‌دهد کاملا متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی