قهوه لانگ بلک (Long Black) چیست؟ طرز تهیه قهوه لانگ بلک

coffeeyarshakhes-(89)

بیش از ۸۰٪ نوشیدنی‌های گرم جهان بر پایه اسپرسو هستند و موادی که به آن اضافه می‌شوند و نحوه مخلوط کردن آن‌ها، باعث به وجود آمدن انواع مختلف نوشیدنی می‌شود. اگر طعم نوشیدنی‌های اسپرسو بر‌پایه شیر را دوست ندارید، قهوه لانگ بلک می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. در این مقاله هر آنچه که باید درباره این نوشیدنی محبوب و پرطرفدار بدانید را بیان خواهیم کرد.

قهوه لانگ بلک چیست؟

لانگ بلک نوعی قهوه تلخ و بدون شیر است که از ترکیب اسپرسو با آب داغ تهیه می‌شود و در نگاه اول ممکن است شبیه به سایر نوشیدنی‌های بر پایه اسپرسو به نظر برسد، اما روش منحصر به فرد تهیه و احساسی که هنگام چشیدن این نوشیدنی به فرد دست می‌دهد آن را به یک نوشیدنی متمایز تبدیل می‌کند.

تاریخچه قهوه لانگ بلک

تاریخچه قهوه لانگ بلک

در فرهنگ قهوه ایتالیایی قدیم تنها دو نوع نوشیدنی به نام اسپرسو و کاپوچینو وجود داشت، اما با افزایش محبوبیت ایتالیا به عنوان مقصد گردشگران آمریکایی و درخواست یک قهوه بزرگ سیاه توسط آن‌ها، باریستاهای ایتالیایی اسپرسوی سنتی خود را تغییر داده و با افزودن آب به آن توانستند رضایت گردشگران را جلب کنند. این نوشیدنی منحصر به فرد امروزه به‌خصوص در نیوزلند و استرالیا طرفداران زیادی دارد و در برخی از کشور‌ها مانند اندونزی با نام‌‌های دیگری از جمله قهوه سیاه یا کوپی‌هیتام تبلیغ می‌شود.

تفاوت قهوه لانگ بلک با آمریکانو

با وجود اینکه لانگ‌ بلک و آمریکانو هر دو از اسپرسو و آب گرم تشکیل شده‌اند اما تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند.

 • تفاوت اصلی این دو نوشیدنی در ترتیب افزودن مواد به فنجان است. بطور‌کلی در آمریکانو آب به اسپرسو اضافه می‌شود اما در لانگ‌بلک اسپرسو را به آب اضافه می‌کنند که این موضوع در طعم نوشیدنی تاثیر فوق‌العاده زیادی دارد.
 • بطور معمول یک لانگ بلک با آب کمتری نسبت به آمریکانو تهیه می‌شود بنابراین درصد غلظت آن بیشتر است.
 • از نظر طعم قهوه لانگ بلک غنی‌تر از آمریکانو می‌باشد و دارای طعم قوی‌تر و تلخی بیشتری است. 
 • در لانگ بلک با ریختن اسپرسو روی آب داغ، نوشیدنی بیشتر از آنچه در مورد آمریکانو احساس می‌شود کرما را حفظ می‌کند. پس اگر شما به کرما علاقه دارید لانگ‌بلک می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. 

طرز تهیه قهوه لانگ بلک

طرز تهیه قهوه لانگ بلک

مواد لازم

 • دو شات اسپرسو (حدود ۶۰ میلی گرم)
 • ۸۰ میلی‌گرم آب
 • یک فنجان با ظرفیت ۱۴۰ تا ۱۰۰ میلی‌لیتر

طرز تهیه

 • ابتدا آب را بجوشانید و کمی صبر کنید تا حرارت آن مقداری فروکش کند. بهتر است دمای آب را کنترل کنید تا از ۹۵ درجه سانتی‌گراد تجاوز نکند. می‌توانید برای کاهش حرارت آب، مقداری آب سرد به آن اضافه کنید فقط دقت کنید تا فضای خالی برای افزودن اسپرسو به فنجان باقی بگذارید.
 • سپس اسپرسو را به آب داغ اضافه کنید. (بسیار مهم است که اول آب داغ را ریخته و سپس اسپرسو را به آن اضافه کنیم)

نکات مهم

 • بهتر است برای تهیه این نوشیدنی از قهوه‌هایی با رست روشن‌تر استفاده کنید.
 • اسپرسو را مستقیما در شات نهایی بگیرید تا مجبور به جابه جایی آن نشوید و مقداری از کف آن را در فنجان اولیه باقی نگذارید. این کار سبب افزایش کرمای قهوه در لانگ‌بلک شما می‌شود. 
 • ریختن اسپرسو روی آبی که بیش از حد گرم است در طعم و رنگ قهوه لانگ بلک تاثیر منفی می‌گذارد و باعث می‌شود کرمای روی سطح نوشیدنی با سرعت بیشتری از بین برود. توصیه می‌شود برای تهیه لانگ‌بلک از آبی استفاده کنید که دمای آن حدود ۹۰ تا ۹۵ درجه سانتی گراد باشد تا هم باعث شفافیت بیشتر طعم و رنگ لانگ بلک شود و هم به حفظ کرما بالای نوشیدنی کمک کند. 
 • در قهوه لانگ بلک به دلیل نبود شیر و سایر افزودنی‌ها، تازه نبودن قهوه بیشتر حس می‌شود، پس برای تهیه این نوشیدنی سعی کنید از قهوه‌های با کیفیت و تازه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی