قهوه روبوستا چیست؟ هر آنچه باید در مورد روبوستا بدانید

قهوه روبوستا

اگر مطلب کافی‌یار در مورد قهوه عربیکا را خوانده باشید، حتما می‌دانید که چیزی در حدود ۶۰٪ قهوه مصرفی در جهان عربیکاست. درست حدی زدید، ۴۰٪ مابقی آن متعلق به قهوه روبوستا (Robusta) است. در ادامه با کافی‌یار همراه باشید تا هر آنچه که باید را در ارتباط با قهوه روبوستا بدانید.

قهوه روبوستا چیست؟

همان طور که گفتیم، قهوه روبوستا چیزی در حدود ۴۰٪ از قهوه مصرفی مردم جهان را تشکیل می‌دهد. این نوع قهوه از گیاهی با نام کوفا کانفورا (Coffea Canephora) به دست می‌آید که خود در نواحی شرقی و مرکزی جنوب آفریقا کشت می‌شود. نکته جالب اینجاست که ترکیب قهوه‌های روبوستا و عربیکا، ۹۵ الی ۹۹ درصد قهوه‌هایی که در جهان مصرف می‌شوند را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که در حال حاضر چیزی بیش از ۱۰۰ نوع قهوه مختلف در دنیا کشت و آماده‌سازی می‌شود.

کشت و پرورش

میوه کال روبوستا

گیاه قهوه روبوستا یکی از جان‌سخت‌ترین انواع قهوه است. این گیاه در مقابل آفات و حشرات موذی مقاوم است. این گیاه دما گرم را ترجیح می‌دهد و حتی در آفتاب کامل هم به‌سادگی رشد می‌کند. تنها باید آب کافی به آن بدهید؛ چرا که این نوع قهوه به آب بسیاری برای رشد نیاز دارد. تا زمانی که آب کافی به آن بدهید، کاملا سرحال خواهد بود.

بر خلاف قهوه عربیکا، گیاه روبوستا در ارتقاع پایین‌تری رشد می‌کند. بهترین ارتفاع برای رشد این نوع قهوه زیر ۶۰۰ متر از سطح دریاست.

اگر شرایط مهیا باشد، نمونه وحشی این گیاه تا حدود ۹ متر رشد می‌کند. اما کشاورزانی که این گیاه را می‌کارند به‌دلیل آنکه برداشت آن آسان باشد، ارتفاع گیاه را تا حدود ۴.۵ حفظ می‌کنند. گل‌های این نوع از قهوه سفید است و مانند بسیاری از انواع دیگر قهوه، میوه رسیده آن قرمز تیره است.

در برخی از مناطق، از زمان گل‌دهی گیاه تا برداشت محصول تنها شش ماه طول می‌کشد. هر میوه روبوستا که به آن «گیلاس قهوه» هم گفته می‌شود دو دانه قهوه در خود جای داده‌اند که دانه‌های گیاه هستند. در برخی دیگر از مناطق نیز، رسیدن میوه‌ها ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

بخش عمده‌ای از قهوه روبوستا در جنوب شرقی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین تولید می‌شود. ویتنام، برزیل و اندونزی بزرگترین کشورهایی هستند که روبوستا در آن کشت می‌شود.

طعم قهوه روبوستا

یک فنجان قهوه دم‌کرده روبوستا طعمی عجیب و خوشایند دارد. اگر روند بوداده‌کردن قهوه (رست) درست انجام شود، طعم نهایی این نوع قهوه تلخ و رگه‌هایی از طعم بلوط و بادام زمینی است.

به یاد داشته باشید که این قهوه را از مراکز معتبر فروش قهوه بخرید چرا که ثبات طعم در این نوع از قهوه اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر مراحل رست آن به خوبی انجام نگیرد، طعم آن به‌اصطلاح لاستیکی خواهد شد و از طعم اصلی خود فاصله بسیاری می‌گیرد.

پرطرفدارترین نوشیدنی قهوه که با این قهوه آماده می‌شود، اسپرسو است. روبوستا به‌نسبت عربیکا، اسپرسویی غلیظ‌تر و با طعمی سنگین‌تر آماده می‌کند.

میزان کافئین روبوستا

مراحل مختلف رشد قهوه روبوستا

قطعا میزان کافئین موجود در انواع قهوه، مسئله‌ای پراهمیت است که نباید از آن قافل شد. کافئین روبوستا چیزی در حدود ۲.۷٪ حجم قهوه را تشکیل می‌دهد. این میزان چیزی در حدود دو برابر قهوه‌هایی نظیر عربیکاست.

وجود حجم بالای کافئین سبب می‌شود که گیاه روبوستا نیز مقاومت بیشتری داشته باشد. از سوی دیگر، بالاتر رفتن سطح کافئین باعث تلخی بیشتر این نوع قهوه می‌شود که خود حشرات و حیوانات موذی را از آن دور می‌کند. آفت‌های گیاهی نیز به‌دلیل کافئین و تلخی بیشتر سمت گیاه کوفا کانفورا نمی‌روند.

سخن پایانی

اگر مصرف‌کننده این نوع از قهوه باشید،‌ باید بدانید که قیمت این نوع قهوه به‌نسبت دیگر انواع قهوه کمتر است. هزینه‌های تولید کمتر و حاشیه سود بیشتر در کشت سبب شده است تا قیمت آن کمتر از عربیکا باشد و از همین رو طرفداران خاص خود را دارد. پیش از رست کردن قهوه، قیمت دانه‌های روبوستا نصف عربیکاست.

شکل این قهوه نیز نسبت به عربیکا متفاوت است. این نوع از قهوه شکلی گردتر و کوچکتر از عربیکا دارد. طعم آن نیز به‌ گونه‌ای است که کمتر به‌تنهایی نوشیده می‌شود. طعم تلخ آن سبب شده است تا این نوع قهوه در ترکیب با دیگر انواع قهوه استفاده شود.

رست روبوستا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که رست آن به‌خوبی صورت نگیرد، طعم آن نیز به‌شدت تحت‌تأثیر قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی