چای قهوه یا قهوه یونگ یانگ (Yuanyang) چیست؟

coffeeyarshakhes-(67)

همانطور که می‌دانید، چای و قهوه نوشیدنی‌های نشاط آوری هستند که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند، اما مخلوط کردن همزمان این دو نوشیدنی و خوردن آن شاید کمی عجیب و غیر قابل باور به نظر برسد. در این مقاله قصد داریم یک سنت چینی به نام قهوه یونگ‌ یانگ یا چای قهوه را به شما معرفی کنیم.

قهوه یونگ یانگ چیست؟

قهوه یونگ یانگ (Yuanyang) نوشیدنی سنتی شهر هنگ کنگ است که با مخلوط کردن قهوه، چای و شیر بخار پز تهیه می‌شود. نام این نوشیدنی به اردک‌های ماندارین اشاره دارد که در این گونه خاص اردک های نر و ماده از لحاظ ظاهری بسیار متفاوت هستند و نشان می‌دهد که چگونه موارد مخالف یعنی قهوه و چای می‌توانند در کنار هم طعم خوبی ایجاد کنند.

تاریخچه یونگ یانگ

گفته می‌شود این نوشیدنی اولین بار در سال ۱۹۵۲ و در شهر هنگ کنگ توسط یک فروشنده خیابانی اختراع شده است. این فروشنده برای ارائه خدمات بهتر به رانندگان و کارگرانی که نیاز به کافئین بیشتری برای بیدار ماندن در طول شب و کار کردن داشتند، چای سیاه، قهوه و شیر بخار‌پز را باهم ترکیب کرد و به این ترتیب یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های هنگ کنگی به وجود آمد.

طعم چای یونگ یانگ

ویژگی‌های طعمی قهوه یونگ یانگ

این نوشیدنی ترکیبی از طعم جسورانه قهوه و طعم روان چای در یک فنجان است و بطور کلی شیرین، خامه‌ای و با ته مزه تلخ است. هنگام خوردن این نوشیدنی شما قادر به تشخیص مزه چای و قهوه به تنهایی نیستید و یک طعم کاملا جدید و متفاوت را تجربه خواهید کرد. این نوشیدنی از کافئین نسبتا بالایی برخوردار است و از نظر طعمی شبیه به بابل‌ تی یا چای حبابی است.

چگونه چای هنگ کنگی درست کنیم؟

طرز تهیه چای قهوه

تهیه قهوه یونگ یانگ بسیار ساده است و برای تهیه این نوشیدنی از نسبت‌های مختلف چای و قهوه استفاده می‌شود اما بطور کلی دستور زیر برای تهیه آن رایج‌تر است:

مواد لازم

  • چای سیاه دم شده ۱/۲ فنجان
  • قهوه دم شده ۱/۲ فنجان
  • شیر ۳/۴ فنجان
  • شکر یا شیرین‌کننده دلخواه

طرز تهیه

  • ابتدا چای را به روش معمول دم کنید.
  • همزمان با آماده شدن چای، قهوه را نیز با روش دلخواه دم کنید.
  • قهوه و چای دم شده را در ظرف مورد نظر بریزید و به خوبی باهم ترکیب کنید.
  • در صورت تمایل می‌توانید به این ترکیب شکر و یا هر نوع شیرین کننده دلخواه را به اضافه کنید.
  • نوشیدنی شما آماده است. (این نوشیدنی را می توانید گرم یا سرد میل کنید)

سخن پایانی

سرو چای قهوه در استارباکس

جالب است بدانید که محبوبیت این نوشیدنی در هنگ کنگ به قدری است که شعبه استارباکس این شهر در سال ۲۰۱۰ این نوشیدنی خوش طعم را با نام یونگ یانگ فراپاچینو به منوی خود اضافه کرده و سرو می‌کند. با وجود اینکه طرفداران پروپاقرص قهوه و چای مخلوط این دو نوشیدنی‌ را احمقانه می‌دانند و حاضر به خوردن آن نیستند، اما اگر یک بار این نوشیدنی را امتحان کنید حتما از طعم خاص و منحصر به فرد آن شگفت‌زده خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی