hjtjjjj

کدام کشور بهترین قهوه جهان را تولید می‌کند؟

با توجه به اینکه نوشیدنی مورد علاقه ما (یعنی قهوه!)، محبوبیت جهانی دارد و به طور گسترده در تمامی کشور‌‌های دنیا مصرف می‌شود، بنابراین بسیاری از افراد، مخصوصا تازه وارد‌های دنیای قهوه هنگام خرید دانه‌ها، به دنبال پاسخ این سوال هستند که کدام کشور بهترین قهوه جهان را تولید می‌کند؟ در این مقاله مروری مختصر به قهوه‌های تولید شده در هر قاره می‌پردازیم تا با تجزیه و تحلیل ویژگی‌های قهوه در هر یک از این کشور‌ها، به شما در یافتن پاسخ مناسب برای این سوال کمک کنیم.

آفریقا

با قدیمی‌ترین قاره تولید قهوه، یعنی آفریقا شروع می‌کنیم! به هر حال، ما نمی‌توانیم بدون مکانی که قهوه برای نخستین بار در آن کشف شد، درباره بهترین کشورهای قهوه صحبت کنیم.

آفریقا تاریخ بسیار غرور آفرین، طولانی و عمیقی با قهوه دارد.

اتیوپی؛ زادگاه قهوه!

تولید قهوه در اتیوپی به بیش از هزار سال پیش باز می‌گردد و تا به امروز همچنان قوی است.

برای بسیاری از مردم، اتیوپی جایی است که بهترین قهوه در جهان را کشت می‌کند و به دلیل تاریخچه غنی، موقعیت مکانی عالی و برابری فرصت‌ها، بسیاری معتقدند بهترین قهوه در جهان را تولید می‌کند.

بسیاری از مردم قهوه‌های اتیوپی را به خاطر طعم‌های میوه‌ای و گلی‌شان، مخصوصاً در دنیای قهوه‌های تخصصی، دوست دارند.

در حالی که اتیوپی و اوگاندا بزرگترین تولیدکنندگان قهوه در قاره آفریقا هستند (۶۲٪ از قهوه جنوب صحرا را تشکیل می‌دهند) بسیاری از کشورهای دیگر این قاره نیز به کشت و تولید قهوه می‌پردازند و چه کسی می‌داند، شاید شما قهوه‌های تولید شده در یکی از این کشورها را بهترین قهوه جهان بدانید!

جمهوری دموکراتیک کنگو؛ قهوه‌ای به قدمت تاریخ

جمهوری دموکراتیک کنگو سرزمینی فوق‌العاده غنی از منابع است که زمانی یک کشور پر رونق از نظر میزان تولید قهوه بود و پس از سال‌ها ناآرامی سیاسی و جنگ داخلی مجبور به بازسازی شد.

اما، با کمک ابتکارات دولت و سرمایه گذاری سنگین، قهوه DRC دوباره شروع به رشد کرده است.

قهوه مخصوص عربیکا از DRC که در ارتفاع پایین‌تری نسبت به همتای اتیوپیایی خود تولید می‌شود، هنگام برشته کردن، حس ظریف‌تری را به همراه دارد.

اگر از یک رست سبک‌تر با نت‌های میوه‌ای و ملایم لذت می‌برید، ممکن است قهوه کنگو را به عنوان بهترین قهوه جهان در نظر بگیرید.

آیا بهترین کشورهای قهوه در آفریقا هستند؟

شکی نیست که آفریقا برخی از بهترین قهوه‌های جهان را تولید می‌کند و قدیمی ترین قاره تولید قهوه در جهان است!

دانه‌های قهوه آفریقایی تمایل به ایجاد طعم‌های گلی و میوه‌ای دارند که شما به عنوان یک کافی لاور ممکن است آن را دوست داشته یا از آن متنفر باشید! 

اگر از دسته اول هستید، به راحتی خواهید گفت که آفریقا خانه کشورهایی است که بهترین قهوه را دارند!

آمریکای جنوبی

برزیل؛ بهترین قهوه دنیا؟

مانند اتیوپی در آفریقا، در آمریکای جنوبی منطقه‌ای وجود دارد که باید فوراً برای تولید قهوه به آن اشاره کنیم و آن برزیل است.

برزیل بزرگترین کشور تولید کننده قهوه در جهان است و هیچ نشانه‌ای از دست کشیدن از این عنوان به این زودی‌ها نشان نمی‌دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا برزیل ممکن است یکی از کشورهایی با بهترین قهوه در جهان باشد:

اولاً، زمینی که در آن قهوه کشت می‌شود، غنی و حاصلخیز است. ثانیاً، قهوه‌های این منطقه به طور مداوم با استاندارد بسیار بالایی تولید می‌شوند، بنابراین محبوبیت آن در جهان مستلزم بازدهی بالا است.

قهوه‌ مخصوص برزیل اغلب طعم‌های شکلاتی و مغزی دارد که در تهیه انواع نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در میان تعداد زیادی از قهوه‌نوشان محبوب است.

همچنین برای برخی از مردم، قهوه برزیل که در ارتفاع کم رشد می‌کند، بهترین قهوه در جهان است، زیرا طعم لطیف آن هنگام برشته شدن برای دم‌آوری به روش فیلتری فوق‌العاده مناسب است.

قهوه کلمبیا؛ بهترین بهترین‌ها!

وقتی به کلمبیا فکر می‌کنید، غیرممکن است که به یاد قهوه‌های درجه یک و خوش طعم این منطقه نیوفتید!

قهوه کلمبیایی یکی دیگر از مدعیان بهترین قهوه جهان است و به دلیل آب و هوای متنوع، خاک‌های غنی و جامعه‌ای پر رونق از مردمی که به تولید قهوه به صورت تخصصی مشغول هستند، یکی از معدود کشورهایی است که می‌تواند در تمام سال محصول تولید کند.

قهوه از السالوادور

اگرچه السالوادور کمتر از ۱ درصد از صادرات قهوه جهان را به خود اختصاص داده است، اما مصرف کنندگان ماجراجو ممکن است آن را یکی از کشورهایی با بهترین قهوه برای شگفتی‌های بی پایانی که ارائه می‌دهد، بدانند!

قهوه السالوادور معمولاً دارای شیرینی ملایم و بادی کامل است و بسیاری از قهوه نوشان حرفه‌ای پروفیل‌های طعم شگفت انگیز آن را می‌پسندند.

قهوه‌ای به سبک آسیا!

با توجه به اینکه ویتنام دومین تولیدکننده بزرگ قهوه در جهان و اندونزی چهارمین تولیدکننده بزرگ قهوه است، آسیا و به طور خاص آسیای جنوب شرقی، نقش مهمی در دنیای قهوه ایفا می‌کند.

قهوه ویتنامی

امروزه اکثریت قریب به اتفاق قهوه‌هایی که در ویتنام تولید می‌شود، از گونه روبوستا است و همانطور که می‌دانید، دانه‌های قهوه روبوستا صرفاً به عنوان یک کالا دیده می‌شود و به ندرت در دنیای قهوه تخصصی جای می‌گیرد.

در حالی که تعداد کمی از علاقه مندان به قهوه، قهوه ویتنامی را یکی از بهترین‌ها می‌دانند، دور از تصور نیست که این کشور در سال‌های آینده، از مناطقی با مرغوب‌ترین قهوه‌ها باشد، زیرا با افزایش تقاضا برای قهوه تخصصی و با کیفیت بالا، کشاورزان کوچک و تولیدکنندگان در ویتنام شروع به کشت گیاهان قهوه عربیکا کرده‌اند.

قهوه اندونزیایی

مانند ویتنام، اندونزی نیز به شدت به تولید گونه روبوستا متکی است، به طوری که تنها یک پنجم قهوه‌های کشت شده در این کشور از گونه عربیکا است، بنابراین برای یافتن تولیدکنندگانی که توجه بیشتری به طعم قهوه‌شان دارند، باید تلاش زیادی بکنید. البته این بدان معنا نیست که قهوه اندونزی ارزش امتحان کردن را ندارد!

در واقع، قهوه تخصصی اندونزی که در خاک‌های آتش فشانی رشد می‌کند و توسط مزارع ادویه احاطه شده، دارای طعم‌های خاکی و ادویه‌ای است و یکی از منحصر به فرد‌ترین و خوشمزه‌ترین قهوه‌های جهان در نظر گرفته می‌شود.

نکته: قهوه اندونزی یک انتخاب محبوب برای تهیه نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو مانند لاته، کاپوچینو و موکا است.

بیشتر بخوانید: قهوه کشورهای مختلف چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین قهوه برای کدام کشور است؟

بنابراین، کدام کشور بهترین قهوه جهان برای را دارد؟

بهترین قهوه جهان

اینکه کدام کشور بهترین قهوه جهان را تولید می‌کند، بسیار سلیقه‌ای و ذهنی است و تا حد بسیار زیادی به ذائقه شخصی هر فرد بستگی دارد، بنابراین به سادگی نمی‌توان پاسخی مشخص برای آن تعیین کرد.

در واقع کشورهای زیادی وجود دارند که قهوه عالی تولید می‌کنند، اما در نهایت ممکن است قهوه‌ای که مورد علاقه شما است به مذاق فرد دیگری خوش نیاید! پس برای یافتن پاسخ این سوال و پیدا کردن بهترین قهوه جهان (برای خودتان)، پیشنهاد می‌کنیم ویژگی‌های قهوه‌‌های کشت شده در مناطق مختلف را بررسی کرده و با توجه به ترجیحات شخصی خود، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.