تفاوت قهوه ترک و اسپرسو در چیست؟ اسپرسو و قهوه ترک چه فرق‌هایی با هم دارند؟

coffeeyarshakhes-(119)

قهوه ترک به عنوان سنتی‌ترین روش تهیه قهوه و اسپرسو به عنوان یکی از محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین قهوه‌های دنیا از گذشته تا کنون مورد توجه قرار گرفته‌اند. عده‌ای طعم قهوه ترک را ترجیح می دهند و عده‌ای دیگر معتقد‌اند که هیچ طعمی با قهوه اسپرسو قابل مقایسه نیست. اسپرسو برای عصر‌های دلگیر پاییزی و قهوه ترک برای شروع یک روز پر انرژی می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. اما چه چیزی باعث شده که هرکدام از این دو نوشیدنی‌ها دارای طعم و ویژگی‌های متفاوتی باشند و طیف گسترده‌ای از سلایق را پوشش دهند؟ در این مقاله قصد داریم به بیان تفاوت قهوه ترک و اسپرسو بپردازیم.

تفاوت قهوه ترک و اسپرسو

  • اسپرسو یک نوشیدنی ایتالیایی است که با عصاره‌گیری از پودر قهوه فشرده شده تهیه می‌شود و بر روی آن لایه فوم مانندی به نام کرما وجود دارد. (هر چه میزان کرما بیشتر باشد اسپرسو باکیفیت‌تری خواهیم داشت)
  • قهوه ترک نوشیدنی سنتی مردم ترکیه‌ است که بافتی مخملی و غلیظ دارد و اگر به درستی تهیه شود، بر روی آن یک لایه فوم‌ مانند تشکیل می‌شود.

بیشتر بخوانید: اسپرسو چیست؟ هر آنچه باید در مورد یک اسپرسوی حرفه‌ای بدانید

تفاوت در آماده‌سازی قهوه ترک و اسپرسو

میزان رست

معمولا برای درست کردن قهوه ترک از رست‌های سبک تر و برای تهیه اسپرسو از دانه‌های با رست متوسط تا تیره استفاده می‌شود.

درجه گرایند

برای تهیه قهوه ترک و اسپرسو از درجه گرایند (آسیاب) ریز استفاده می‌شود، اما میزان آسیاب قهوه اسپرسو نسبت به قهوه ترک کمی درشت‌تراست، زیرا اگر در تهیه اسپرسو ذرات قهوه خیلی ریز باشند آب داغ نمی‌تواند از بین دانه‌های قهوه عبور کند و در‌نتیجه عصاره گیری انجام نمی‌شود.

فرق قهوه ترک و اسپرسو
گرایند (آسیاب) مناسب برای تهیه قهوه ترک
تفاوت قهوه ترک و اسپرسو
گرایند (آسیاب) مناسب برای تهیه اسپرسو

بیشتر بخوانید:قهوه ترک چیست؟ طرز تهیه قهوه ترک حرفه‌ای

ابزار دم‌آوری

  • برای دم کردن قهوه ترک از قهوه‌ جوشی به نام جذوه یا ایبریک استفاده می‌کنند که کاملا شبیه به شیر جوش‌های قدیمی است و بر اساس جوش آمدن آب و قهوه در کنار هم کار می‌کند.
  • در مقابل برای تهیه اسپرسو از ابزار‌هایی مانند موکاپات یا ایروپرس و یا دستگاه‌های اسپرسو‌ساز استفاده می‌شود که در آن‌ها آب داغ با فشار زیاد از بین دانه‌های قهوه عبور کرده و عصاره قهوه یا همان اسپرسو بدست می‌آید.

زمان آماده‌سازی

زمان آماده‌سازی اسپرسو نسبت به قهوه ترک کمی کوتاه‌تر است و برای تهیه آن حدود ۳۰ ثانیه زمان لازم است، در حالی که درست کردن قهوه ترک ۲ الی ۳ دقیقه طول خواهد کشید.

تفاوت قهوه ترک و اسپرسو از نظر طعم

 قهوه ترک و اسپرسو هردو غلیظ اند و کافئین بالایی دارند اما اگر نوع دانه‌های قهوه‌ای که برای درست کرد اسپرسو و قهوه ترک استفاده می‌کنیم یکی باشند، طعم قهوه ترک نسبت به اسپرسو ملایم تر است. همچنین هنگام نوشیدن قهوه ترک به دلیل عدم استفاده از فیلتر، ذرات قهوه زیر زبان حس می‌شوند.

تفاوت در سرو قهوه ترک و اسپرسو

  • قهوه ترک معمولا در فنجان‌های مخصوص با حجم ۸۰ تا ۱۰۰ سی‌سی و همراه با شیرینی‌هایی مانند راحت‌الحلقوم و باقلوا سرو می‌شود.
  • در مقابل، اسپرسو را بصورت شات و همراه با شکلات و کوکی می‌نوشند. (شات، واحد اندازه‌گیری حجم اسپرسو و برابر ۲۵ تا ۳۰ سی سی است)

سخن پایانی

با وجود اینکه قهوه ترک و اسپرسو از بسیاری از جهات به یکدیگر شبیه هستند اما از برخی جنبه‌ها مانند اندازه آسیاب و رست متفاوت‌اند. بهترین راه برای آگاهی از منحصر به فرد بودن هر یک از این نوشیدنی‌ها تهیه و نوشیدن ‌آن‌هاست. اکنون نوبت شماست که این نوشیدنی ها را بچشید و فراموش نکنید که تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی